درباره ما

امروزه دسترسی و اشتراک منابع الکترونیکی (بصورت کنسرسیومی) ضرورتی اجتناب­ ناپذیر برای موسسات و مراکز پژوهشی و دانشگاهی جهت دستیابی به آخرین اطلاعات علمی در سطح جهان می­باشد. بر همین اساس دستیابی به آنها هزينه ­های زيادي را متوجه سازمان ها و مراكز علمي کرده است به نحوی­که می­توان در پایان هر دوره ­ی آبونمان با محاسبه نسبت هزینه و تعداد موارد دانلود شده به افزایش سرسام ­آور رقم ­های ریالی یا ارزی مربوط به اشتراک سالانه رسید. همچنین هزینه اشتراک ثابت سالانه برخی از پایگاه ها از یک سو و محدودیت ­های دسترسی به بیشتر شماره­ های آخر منابع (خصوصا نشریات) از سوی دیگر، عرصه را به مجامع علمی و تحقیقی از لحاظ دستیابی به آخرین اطلاعات علمی تنگ­ تر کرده است. از این رو سامانه DocLine، با استفاده از تکنولوژه­ های نوین اطلاعاتی که مبتنی بر آخرین روش­های جستجو و بارگیری رباتیک مدارک علمی است امکان دسترسی به پایگاه­ های اطلاعات الکترونیکی و کتابخانه­ های دیجیتال معتبر بین المللی و به اشتراک­ گذاری آن­ها  بصورت برخط و به روز (به لحظه) را بدون محدودیت های اعمال شده بر شماره ­های منتهی به آخر اکثر منابع اطلاعاتی (Embargo Restrictions) - که در اکثر موارد شاهد آن هستیم، در بستر اینترنت مهیا کرده است.

 

داکلاین در یک نگاه

داکلاین، کتابخانه ی شخصی و حامی پژوهشی شما است. هدف داکلاین فراهم آوردن امکان دسترسی هرچه ‌سریعتر به منابع اسناد علمی دانشگاهی معتبر اعم از مقاله، کتاب و پایان نامه می‌باشد. داکلاین با مراجعه به پایگاه های علمی معتبر دنیا، هر سندی را که شما در سایت درخواست دهید، دریافت خواهد کرد و با کسر اعتبار کاربری فایل آن را برای دانلود در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین برای ایجاد اطمینان از دانلود فایل مورد نظر پژوهشگران، امکان درخواست لینک دانلود فایل خریداری شده در صفحه پیگیری خرید با کد پیگیری خرید و یا آدرس پست الکترونیکی پژوهشگر موجود است

به منظورم احترام به امر پژوهش، دریافت روزانه یک سند علمی رایگان می باشد. همچنین جهت سهولت در استفاده از سامانه داکلاین می توانید با عضویت در سایت و افزایش اعتبار، در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید.

کاربرانی که در داکلاین عضو نیستند و حساب کاربری ندارند هم می توانند بدون عضویت در داکلاین، اسناد علمی مورد نیاز خود را در اضای پرداخت هزینه فایل بلافاصله دانلود نمایند.